Předpověď počasí

Pokračujeme ve čtení z obecní kroniky Tečovic z doby před půl stoletím. Naděje spojené s rokem 1968 už byly pohřbeny a začínalo období tzv. normalizace. Dnešní úryvek z kroniky popisuje březnové setkání důchodců v Tečovicích.

Číst dál...

Zdá se, že na dlouhou chvíli a na nedostatek práce si učitelé ani v době koronavirové epidemie a přerušené školní docházky stěžovat nemohou. Snaží se být se svými žáky v kontaktu i na dálku. Leckterý z nich se také musel sám velmi rychle doučit některým méně běžným dovednostem z oboru moderních informačních technologií.

Číst dál...

Jan Machula z oddělení krizového řízení a obrany Magistrátu města Zlína rozeslal obcím ve dnech 2. a 3. března 2020 informace pro občany v souvislosti s nebezpečím nákazy koronavirem. Zveřejňujeme oba zaslané dokumenty zde na internetových stránkách obce. Machula upozorňuje, že v dalších dnech může Krajská hygienická stanice Zlín podle vývoje situace vydávat další výzvy, případně i mimořádná opatření.

Obecní úřad Tečovice oznamuje občanům obce, že poplatek za odvoz domovních odpadů na rok 2020 je vybírán na Obecním úřadu Tečovice v úřední dny:
Po: 8 – 17 hod
Stř: 8 – 17 hod.

Poplatek pro rok 2020 činí 400,00 Kč na 1 občana trvale hlášeného v obci a 400,00 Kč za neobydlenou nemovitost.
Poplatek za psa v rodinných domech na rok 2020 je za jednoho psa 100 Kč za dalšího psa je 150,00 Kč.
Poplatek za psa v bytových domech na rok 2020 je 400,00 Kč.

Databáze firem Evropské databanky