Předpověď počasí

Výměnou střešní krytiny začala letos v únoru a březnu rozsáhlejší plánovaná rekonstrukce obecního domu čp. 185, ve kterém má své sídlo též obecní úřad. Původní asfaltové šindele nahradil plech. Muselo se vyměnit i několik trámů.


Budova Obecního úřadu v Tečovicích má novou střešní krytinu. Za částku přibližně 1,5 milionu korun (bez DPH) střechu domu čp. 185 rekonstruovala během letošního února a března firma Lidové domy Jan, s. r. o., z Lidečka.
„Původní střecha domu z asfaltových šindelů byla již ve velmi špatném stavu. Na několika místech střechou zatékalo a voda pronikala až do bytů v prvním patře. Rekonstrukce střechy je prvním krokem k rozsáhlejší obnově celého domu,“ uvedl starosta Jaromír Doležal.
Po odstranění staré střešní krytiny musela stavební firma vyměnit i několik trámů krovu. Nová krytina je plechová. Součástí rekonstrukce střechy bylo též vybudování nových vikýřových oken a zateplení stropu bytů pod střechou.
Jak uvedl starosta, obec by chtěla ještě v tomto roce na domě čp. 185 obnovit fasádu ze strany od silnice včetně jejího zateplení. Plánují se též nové dveře a úprava vstupu do budovy. Další připravovanou etapou obnovy tohoto domu má být rekonstrukce nebo nové vybudování čtyř bytů. Knihovna, která zde zatím sídlí, se přestěhuje do sousedního právě rekonstruovaného obecního domu čp. 145.
„Začali jsme od střechy, protože to bylo nutné, aby se objekt zatékáním nepoškozoval. Další kroky budou navazovat v závislosti na finančních prostředcích, které budeme mít k dispozici. Může to být rozloženo i do několika let. Uvidíme, jestli se nám nepodaří získat nějaké dotace,“ dodal starosta Jaromír Doležal.
(vc)

IMG 1797

Databáze firem Evropské databanky