Předpověď počasí

Dělníci ze stavební firmy Rapos Holešov se již v prosinci uplynulého roku pustili do rekonstrukce obecního činžáku č. p. 145. Práce zde probíhají i v zimním období, takže je předpoklad, že nové byty pro osoby v sociální nouzi budou v tomto objektu k dispozici pro pronajímání začátkem roku 2020.

„Práce na rekonstrukci domu č. p. 145 zatím probíhají podle plánu. Zakázku loni získala ve výběrovém řízení stavební firma RAPOS z Holešova. Stavební práce začaly v prosinci,“ uvedl starosta Tečovic Jaromír Doležal. 1
Připomeňme, že obecní dům č. p. 145 se má rekonstrukcí zvýšit o jedno podlaží. V přízemí by měly vzniknout dva byty – jeden o velikosti 1 + KK, druhý 2 + KK. Své sídlo zde najde také obecní knihovna. V prvním poschodí se plánují rovněž dva byty – o velikosti 3 + KK a 3 + 1. Druhé poschodí by nabídlo tři byty: 2 + KK, 1 + KK a 2 + 1. Všechny byty budou mít dohromady podlahovou plochu 355 metrů čtverečních, nový domov by v nich mohlo nalézt až 14 osob. Bytové jednotky v prvním a druhém poschodí budou přístupné z pavlače, a to bezbariérově, protože ze strany dvora bude postaven výtah. Všechny byty budou vybaveny elektrickým podlahovým vytápěním.

2Celkové uznatelné náklady na rekonstrukci a vznik nových bytů sociálního bydlení dosahují podle smlouvy o dílo se zhotovitelem částky 17 milionů korun (bez DPH). Obec počítá s využitím dotace v rámci Integrovaného programu rozvoje území ve výši přibližně 10 milionů korun. Prostory pro knihovnu budou zaplaceny z rozpočtu obce.

„Případní zájemci o pronájem těchto nově vytvořených bytů se budou moci hlásit na obecním úřadu přibližně od září tohoto roku,“ doplnil starosta Doležal.
(vc)

Fotografie:
Rekonstrukce obecního domu č. p. 145 – stav v lednu a v březnu 2019. Foto: Vojtěch Cekota

IMG 0682IMG 0977

Databáze firem Evropské databanky