Předpověď počasí

eu

Symbolickou pásku přestřihl ve středu 31. října 2018 v prostorách nově vybudované nástavby prvního patra tečovické mateřské školy starosta obce Jaromír Doležal. Dětem začala sloužit v mateřské škole třetí třída. Kapacita školky se tak zvětšila až na 80 žáků. Většinu nákladů pokryla dotace z evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.


Nově vybudované první patro mateřské školy již ožilo dětmi. Od listopadu 2018 zde může pracovat třetí třída školky. Jeden z největších investičních záměrů obce z poslední doby se podařilo zdárně dokončit. Při slavnostním otevření nových prostor mateřské školy poslední říjnový den přestřihl symbolickou pásku starosta Tečovic Jaromír Doležal. Úvodního slova před přítomnými zástupci zhotovitele, projektanta a školky se ujala ředitelka Základní a mateřské školy Tečovice Marie Zapletalová.
Stavební část přístavby mateřské školy stála 8,454 milionu korun. Zhotovitelem stavby byla na základě výběrového řízení firma Centring, s. r. o., ze Zlína-Malenovic. Práce začaly počátkem března letošního roku, kolaudace se uskutečnila v říjnu. O vnitřní vybavení se postarala firma Makra Didakta, s. r. o., z Nymburka a cena vnitřního vybavení činila 620 tisíc korun. Z dotace v rámci Integrovaného regionálního operačního programu bylo pokryto devadesát procent uznatelných nákladů. Hračky pro novou třídu zakoupila obec.
Současně s přístavbou druhého nadzemního podlaží školky byl vybudován také osobní výtah, takže i toto nové patro je přístupné bezbariérově. Nový je rovněž výtah pro přepravu pokrmů z kuchyně. Při zajišťování maximální míry bezpečnosti dětí v prostorách mateřské školky bude využíván nově instalovaný kamerový systém. Rozšířila se síť videotelefonů.
„Mateřská škola má nyní k dispozici tři třídy po 24 dětech. Na základě výjimky však může být v každé třídě až 28 dětí. To vytváří pro naši obec dostatečnou kapacitu školky a umožňuje přijmout i některé děti z okolních obcí,“ uvedl starosta Doležal.
(vc)

Viz též Slavnostní otevření nového oddělení MŠ na webu ZŠ Tečovice

IMG 0123IMG 0126IMG 0127IMG 0128IMG 0129IMG 0131IMG 0132IMG 0133IMG 0136IMG 0143IMG 0144IMG 0145IMG 0147IMG 0148IMG 0150IMG 0151

 

Databáze firem Evropské databanky