Předpověď počasí

Na úřední desce obce Tečovice již je zveřejněna pozvánka s kompletním programem ustavujícího zasedání nového zastupitelstva. Uskuteční se v pondělí 5. listopadu od 17 hodin v zasedání místnosti v budově obecního úřadu. Všechna zasedání obecního zastupitelstva jsou veřejná.

Volby do Obecního zastupitelstva v Tečovicích vyhrála kandidátka Starostů a nezávislých, která získala 46,07 procenta hlasů. Na druhém místě skončili Občané pro Tečovice se ziskem 27,74 procenta hlasů a těsně za nimi kandidátka KDU-ČSL s 26,19 procenta hlasů. V patnáctičlenném zastupitelstvu získali Starostové a nezávislí sedm mandátů, zbývající dvě volební strany mají po čtyřech mandátech.
O novém vedení obce a složení pětičlenné obecní rady se definitivně rozhodne právě na ustavujícím zasedání zastupitelstva. Podle jeho programu proběhne nejdříve zákonný slib všech zvolených zastupitelů. Bude volen starosta, místostarosta a členové obecní rady. Budou zvoleni rovněž členové kontrolního a finančního výboru obce.
Obecní zastupitelstvo v Tečovicích se v minulých letech scházelo zpravidla pětkrát do roka, zasedání obecní rady se konají jednou za 14 dnů. (vc)

Databáze firem Evropské databanky