Předpověď počasí

Volby do Obecního zastupitelstva v Tečovicích vyhrála kandidátka Starostů a nezávislých, která získala 46,07 procenta hlasů. Na druhém místě skončili Občané pro Tečovice se ziskem 27,74 procenta hlasů a těsně za nimi kandidátka KDU-ČSL s 26,19 procenta hlasů. Komunálních voleb se v Tečovicích zúčastnilo 52,31 procenta oprávněných voličů.

Kompletní výsledky komunálních i senátních voleb zachycují tabulky Českého statistického úřadu na portále www.volby.cz.

Obecní zastupitelstvo

V Tečovicích volili občané následovně:

 

Zvolení zastupitelé

 

Porovnáme-li hlasy získané jednotlivými kandidáty, největší počet jich získal v Tečovicích dosavadní starosta Jaromír Doležal: 303. Silnou podporu (264 hlasů) měl také místostarosta Pavel Rapant.

Většina zastupitelů zastávala svůj mandát již v minulém volebním období. Noví jsou tři zastupitelé: Bohuslav Vykoukal, Petr Kučerka a Karel Bártek. Věkově nejstarším členem nového zastupitelstva je Pavel Rapant (62), nejmladší je Karel Bártek (42).

Na rozdíl od komunálních voleb před čtyřmi lety nezískala žádná z volebních stran nadpoloviční většinu mandátů v zastupitelstvu. Starostové a nezávislí oproti předchozímu složení zastupitelstva jeden mandát ztratili, naopak lidovci si o jeden mandát polepšili. O složení nové obecní rady budou muset strany spolu vyjednávat a nejméně dvě z nich vytvořit koalici.

 

Senát

Volby do senátního obvodu dopadly v Tečovicích podobně jako v celém volebním obvodu. Žádný ze sedmi kandidátů nezískal nadpoloviční většinu hlasů. Nejvíce hlasů (150; 38,36 %) dali voliči v Tečovicích dosavadnímu senátorovi Patriku Kunčarovi (KDU-ČSL). Shodný počet hlasů (63; 16,11 %) získal kandidát Libor Lukáš (Soukromníci) a kandidátka Jana Juřenčáková (REAL).
Výsledky 1. kola senátních voleb v Tečovicích

V tomto volebním obvodu, tedy i v Tečovicích, se proto uskuteční o týden později (12. – 13. 10.) druhé kolo senátních voleb, ve kterém se bude rozhodovat mezi Patrikem Kunčarem a Liborem Lukášem. Pro druhé kolo senátních voleb se již nebudou doručovat hlasovací lístky domů, ale každý volič je obdrží po předložení občanského průkazu až přímo ve volební místnosti. Časy otevření volební místnosti v pátek a v sobotu zůstávají stejné jako v 1. kole senátních voleb.
(vc)

Databáze firem Evropské databanky