Předpověď počasí

Volby do zastupitelstva obce a rovněž první kolo voleb do Senátu se budou konat ve dnech 5. – 6. října 2018. V Tečovicích je registrováno přes 1 000 voličů. Okrsková volební komise bude pracovat v zasedací místnosti obecního úřadu. Případné druhé kolo senátních voleb se uskuteční o týden později.


„Zvu všechny voliče z Tečovic, aby v den voleb přišli dát svůj hlas kandidátům do zastupitelstva i do našeho senátního obvodu,“ říká na konci svého již třetího funkčního období starosta Jaromír Doležal. Okrsková volební komise bude připravena udělat všechno potřebné pro hladký průběh voleb. Bude osmičlenná (+ zapisovatelka).
Nové obecní zastupitelstvo bude mít – stejně jako to současné – 15 členů. V Tečovicích si budou moci voliči vybírat mezi 45 kandidáty ze tří volebních stran. V komunálních volbách se dá hlasovat jak pro celou volební stranu, tak i pro jednotlivé kandidáty z různých stran nebo kombinací obou způsobů. Přesně to budou mít voliči popsáno v tištěném poučení, které obdrží nejméně týden před volbami spolu s hlasovacími lístky do svých domovních schránek. „Kdyby někdo hlasovací lístky nedostal nebo ztratil, může si vzít náhradní přímo ve volební místnosti. A ve druhém kole voleb do Senátu už se hlasovací lístky nebudou doručovat a každý je obdrží až ve volební místnosti,“ upozorňuje pracovnice obecního úřadu a zapisovatelka okrskové volební komise Marie Chrastinová. Zdůrazňuje, aby si každý volič vzal platný občanský průkaz, protože bez něj mu volební komise nemůže umožnit hlasování.
O hlasy voličů se budou v Tečovicích ucházet tři volební strany: Starostové a nezávislí, KDU-ČSL a Občané pro Tečovice. Není bez zajímavosti, že na kandidátkách jsou také všichni současní zastupitelé.
O mandát senátora v obvodu číslo 80, do něhož patří Tečovice, se bude ucházet sedm kandidátů. Volič si musí vybrat a vložit do úřední obálky hlasovací lístek jen jednoho z nich, jinak by byl jeho hlas neplatný.
Volební místnost bude otevřena v pátek 5. října od 14 do 22 hodin, v sobotu 6. října od 8 do 14 hodin. Stejné časy budou dodrženy i v případném druhém kole senátních voleb 12. a 13. října.
(vc)

Databáze firem Evropské databanky