Předpověď počasí

 DSC2849Na středu 25. července letos připadl svátek sv. Jakuba Staršího, patrona kostela v Tečovicích. To znamená, že Tečovice oslaví nejbližší neděli (29. července) svou pouť.


„Naše pouť má dlouhou historii. O zachovávání této tradice se starají především hasiči,“ říká Zdeňka Juříková ze Sboru dobrovolných hasičů Tečovice.
Už v sobotu od 16 do 22 hodin bude u příležitosti Tečovské pouti probíhat zábavný program pro veřejnost v areálu za požární zbrojnicí. Budou připraveny hry pro děti, koupací bazén a pro všechny bude hrát k příjemné pohodě hudební skupina PiňaKoláda.
V neděli 29. července bude sloužena v tečovickém kostele v 11 hodin poutní mše svatá. Hodinu před jejím začátkem se sejdou hasiči, hudebníci a zpěváci u obecního úřadu, zahrají zde a zazpívají a přibližně v 10.30 hodin půjdou za doprovodu dechové hudby přes obec do kostela. Po skončení bohoslužby půjdou v průvodu zpátky k hospodě.
„Průvod do kostela se koná za každého počasí. Pro sobotní předpouťovou zábavu bohužel nemáme náhradní prostory, kdyby pršelo, ale doufám, že nám počasí bude přát a že se vše uskuteční bez komplikací pod širým nebem,“ dodala Zdeňka Juříková.
(vc)

Databáze firem Evropské databanky