Předpověď počasí

O sto šedesát pět metrů se koncem uplynulého roku prodloužil vodovodní řad v Tečovicích v ulici směrem k Loukám. Opravilo se zde také veřejné osvětlení. To vše přišlo obec téměř na jeden milion korun.


„Prodloužili jsme vodovodní řad v ulici k Loukám. Jeden dům, který zatím bral vodu ze studny, se díky tomu mohl připojit k vodovodu a vytvořili jsme podmínky pro vodovodní přípojky v lokalitě, která je v územním plánu určena k výstavbě nových domů,“ řekl starosta Tečovic Jaromír Doležal.
Vodovodní řad byl na konci ulice směrem k Loukám prodloužen o 165 metrů. Do země zde bylo uloženo plastové potrubí o průměru 63 milimetrů. Potrubí zůstává v majetku obce, o provozování vodovodu se stará společnost Moravská vodárenská. Vodovod v Tečovicích je zásobován vodou z úpravny v Tlumačově. Kolaudace prodlouženého vodovodního řadu se předpokládá během února 2018.
Nový vodovod vybudovala v podzimním období firma Centring, s. r. o., ze Zlína-Malenovic za 821 tisíc korun (vč. DPH). Součástí zakázky bylo rovněž vybudování nového chodníku se zámkovou dlažbou. Obec zde potom svými prostředky, nákladem asi 150 tisíc korun, opravila veřejné osvětlení, instalovala nové sloupy i nová osvětlovací tělesa.
(vc)

IMG 6565IMG 6566

Databáze firem Evropské databanky