Předpověď počasí

Obec Tečovice opraví v příštím roce hasičskou zbrojnici. Umožní jí to dotace Ministerstva zemědělství. Odhadované celkové finanční náklady dosáhnou bezmála jednoho milionu korun.


„Při plánování a realizaci investic v obci se snažíme v maximální míře využívat dostupných dotačních programů. Proto jsme již v únoru 2017 reagovali na dotační program Ministerstva zemědělství Údržba a obnova hasičských zbrojnic a podali jsme vlastní projekt. Kladné rozhodnutí o přidělení dotace jsme obdrželi na přelomu září a října,“ říká starosta Jaromír Doležal. Během zimního období se uskuteční výběrové řízení na zhotovitele stavby a s její realizací se předběžně počítá v období od jara do konce prázdnin 2018.
Součástí obnovy hasičárny bude například výměna nezateplených plechových vrat za lamelová sekční vrata s elektrickým otvíráním. Dřevěná okna v obvodovém plášti budou nahrazena okny plastovými, která mají výrazně lepší izolační vlastnosti. Strop nad objektem bude zateplen foukanou tepelnou izolací, obvodový plášť bude zateplen polystyrenem s novou omítkou. V místnostech budou instalovány elektrické přímotopné radiátory.
Celkové finanční náklady se v žádosti o dotaci odhadovaly na 933 tisíc korun. Dotace z ministerstva by měla pokrýt polovinu uznatelných nákladů.
„I během opravy bude hasičská zbrojnice plně funkční a činnost Sboru dobrovolných hasičů nebude omezena,“ ujistil starosta. Po dokončení akce se podmínky práce hasičů ve zbrojnici proti současnosti výrazně zlepší.
(vc)oprava hasicarny

Databáze firem Evropské databanky