Předpověď počasí

Noc kostelů – to je již tradiční program jednoho z pátečních červnových večerů, kdy mohou lidé nahlédnout za nočního osvětlení do mnohých českých a moravských chrámů. Letos se tak stane 9. června. Jedním z otevřených kostelů bude i svatyně v Tečovicích.

Tečovický románský kostel sv. Jakuba Většího z doby kolem roku 1260, který byl později barokně přestavěn, bude během Noci kostelů otevřen s tímto programem:kostel

18:00 – 19:00 | prohlídka kostela s průvodcem,

19:00 – 20:00 | varhanní koncert,

20:00 – 21:00 | prohlídka kostela s průvodcem,

21:00 – 22:00 | prohlídka kostela s průvodcem.

Do programu Noci kostelů bude na Zlínsku zapojeno 27 křesťanských kostelů, kaplí a modliteben. Zařadilo se mezi ně i Křesťanské kulturní centrum v budově bývalé Krajské knihovny F. Bartoše ve Zlíně. Návštěvníci mohou získat tištěný poutnický pas s mapkou, fotografiemi a krátkým popisem jednotlivých objektů. Na stránce či dvoustraně věnované každému z kostelů je také rezervován prostor, do kterého mohou poutníci sbírat otisky razítek navštívených míst.

Noc kostelů má být příležitostí, jak přiblížit chrámy v našich noc kostelu městech a obcích především lidem, kteří je pravidelně nenavštěvují. Poutníci se mohou dozvědět něco z historie sakrálních staveb, mohou se zaposlouchat do rozjímavé hudby, posedět a popřemýšlet o svém životě v prostorách nabitých duchovní energií, seznámit se s nabídkou křesťanských církví. Vstup do všech zpřístupněných objektů je bezplatný.

Více o Noci kostelů 2017 se lze dozvědět na internetových stránkách www.nockostelu.cz.

(vc)

 

 

Databáze firem Evropské databanky