Předpověď počasí

Vedení obce pracuje na záměru rozšířit možnosti parkování osobních automobilů v blízkosti hřbitova. V plánu pro realizaci v tomto nebo příštím roce je výstavba zpevněné parkovací plochy ze severní strany. Možnost pro stání automobilů by měla být později vytvořena i na západní straně hřbitova.

hrbitov1

Osobní automobily nyní parkují na severní straně hřbitova (směr Sazovice) na nepříliš kvalitní panelové ploše. „Panely chceme nahradit živičným povrchem nebo zámkovou dlažbou. Po rekonstrukci tohoto prostoru by se zde měl celkový počet parkovacích míst proti současnosti zvýšit,“ říká starosta Jaromír Doležal a dodává: „Rádi bychom zřídili provizorní odstavné parkoviště také na západní straně hřbitova (směr Otrokovice), kde se nachází nevyužívaný obecní pozemek. Mohlo by tam vzniknout až 25 parkovacích míst, která by sloužila návštěvníkům hřbitova, kostela, ale i zaměstnancům a návštěvníkům základní a mateřské školy.“

hrbitov2

Ještě není znám přesný rozpočet ani cena. K realizaci obou záměrů by podle starosty mohlo dojít možná ještě v letošním roce nebo nejpozději v roce 2018.

(vc)

 

 

Databáze firem Evropské databanky