Předpověď počasí

Důležitou letošní investicí obce Tečovice bude vybudování vodovodní přípojky do areálu hasičského cvičiště. Tato stavba by se měla uskutečnit během května a června 2017. Vodovod zde v budoucnu umožní postavit i šatny, sociální zařízení a občerstvení.

Vodovodní přípojka do areálu hasičského cvičiště bude dlouhá 23 metrů. Povede protlakem pod místní komunikací, zakončena bude vodoměrnou šachtou s měřidlem spotřeby. Vybudování přípojky bude stát 227 tisíc korun a práce zajistí v termínu do konce června firma Tomáš Vlk z Březnice.

Pro pořádání hasičských soutěží na cvičišti je voda nezbytná. Dosud se sem musela dovážet a uchovávat v nepříliš vzhledné ocelové cisterně. Vodovodní přípojka umožní cisternu odstranit. Pro soutěže a trénink hasičů na cvičišti tak bude voda kdykoli k dispozici.

„U hasičského cvičiště je dostupná i kanalizace, takže po zajištění vodovodní přípojky se nám do budoucna otevírá možnost postavit v tomto prostoru případně také šatny se sociálním zázemím pro hasiče i pro návštěvníky a diváky hasičských a dalších zábavných akcí či soutěží. Mohl by se zde postavit rovněž menší bufet,“ uvažuje starosta Jaromír Doležal.

(vc)

IMG 3213IMG 3211

Databáze firem Evropské databanky