Předpověď počasí

Vystava vin Tecovice 2017Mezi významné kulturní akce Tečovic patří v posledních osmi letech Košt vín. Tečovské folklorní sdružení jej letos připravuje na první dubnovou sobotu.

Zpěv a víno patří k sobě. To je také hlavní obsah již tradičního Koštu vín, který se letos uskuteční v pohostinství U Květy v Tečovicích v sobotu 1. dubna. Návštěvníci mohou přicházet již od 15 hodin, od 17 hodin pak bude k ochutnávce vín hrát také cimbálová muzika Linda.

„Jezdívali jsme v minulosti na košty vín do různých obcí na Slovácku. A pak se zrodila myšlenka, že bychom podobnou akci mohli uspořádat i u nás v Tečovicích. V blízkosti Zlína nic podobného neexistovalo. Asi to nebyl špatný nápad, protože návštěvníků nám rok od roku přibývá,“ řekl předseda pořádajícího Tečovského folklorního sdružení Otto Doležal. I v Tečovicích se pěstuje víno, mezi vinaře patří také starosta. Na Košt vín přijíždějí do Tečovic v hojném počtu návštěvníci ze Zlína, Malenovic, ale i ze širšího okolí.

„Kolik vzorků budeme vystavovat a uvádět v katalogu, v tuto chvíli ještě přesně nevíme. Uzávěrka přihlášek je týden před akcí. Každoročně zde míváme kolem čtyř set vín. Od drobných vinařů i velkých producentů, především ze Slovácka,“ doplnil Otto Doležal.

Předpokládá se, že program Koštu vín potrvá v hostinci asi do 22 hodin. Vstupné činí 220 korun a zahrnuje skleničku, katalog a volnou degustaci vína.

(vc)

Vystava vin Tecovice 2017

Databáze firem Evropské databanky