Předpověď počasí

Sedm nových obecních nájemních bytů by mohlo vzniknout ve starém činžáku č. p. 145 v sousedství sídla obecního úřadu. Obec chce dům s využitím dotačních prostředků do konce roku 2019 kompletně rekonstruovat.

„V Tečovicích máme nedostatek volných obecních bytů. Zájem lidí o přidělení obecního bytu je větší, než můžeme uspokojit. A činžovní dům z období první republiky v sousedství obecního úřadu je v havarijním stavu a již nutně potřebuje rekonstrukci. Dnes je v něm využívána jen jedna bytová jednotka. Rozhodli jsme se proto činžák rekonstruovat a získat pro obec sedm kvalitních bytů pro sociální bydlení, tedy pro osoby v bytové nouzi. Předpokládáme, že by v nich mohlo najít svůj domov asi 14 nájemníků,“ vysvětluje starosta Tečovic Jaromír Doležal.
Záměr počítá s tím, že by se dům č. p. 145 rekonstruoval a zvýšil o jedno podlaží. V přízemí by měly vzniknout dva byty – jeden o velikosti 1 + KK, druhý 2 + KK. Své sídlo by zde našla také obecní knihovna. V prvním poschodí se plánují rovněž dva byty – o velikosti 3 + KK a 3 + 1. Druhé poschodí by nabídlo tři byty: 2 + KK, 1 + KK a 2 + 1. Všechny byty budou mít dohromady podlahovou plochu 355 metrů čtverečních. Bytové jednotky v prvním a druhém poschodí by byly přístupné z pavlače, a to bezbariérově, protože ze strany dvora by se měl vybudovat výtah. Všechny byty budou vybaveny elektrickým podlahovým vytápěním.
Celkové uznatelné náklady na rekonstrukci a vznik nových bytů sociálního bydlení se odhadují na 11,3 milionu korun. „Máme příslib dotace v rámci Integrovaného programu rozvoje území ve výši přibližně 10 milionů korun. Prostory pro knihovnu bychom zaplatili z rozpočtu obce,“ uvedl starosta Doležal.
V současnosti se dopracovává dokumentace pro provedení stavby, letos v létě by se mohlo uskutečnit výběrové řízení na zhotovitele. Když se nevyskytnou žádné komplikace, tak už na podzim letošního roku by mohla být stavba zahájena. Termín jejího dokončení je zatím stanoven na konec listopadu 2019.
(vc)

IMG 7229IMG 7230IMG 7231

Kultura a volný čas, tipy na výlet v okolí obce Tečovice

www.KrasneCesko.cz