Předpověď počasí

Také v letošním roce se kostel sv. Jakuba Většího v Tečovicích zapojí do programu Noci kostelů. Můžete se zúčastnit komentované prohlídky chrámu, dokonce i prohlídky při svíčkách.

Číst dál...

Výměnou střešní krytiny začala letos v únoru a březnu rozsáhlejší plánovaná rekonstrukce obecního domu čp. 185, ve kterém má své sídlo též obecní úřad. Původní asfaltové šindele nahradil plech. Muselo se vyměnit i několik trámů.

Číst dál...

Pokračujeme v listování kronikou obce Tečovice z doby před padesáti lety. Jako významnou událost zachytil tehdejší kronikář také silné letní krupobití, které poničilo úrodu a způsobilo značné škody. „30. července 1969 utrpěly Tečovice pohromu..., téměř veškerá vegetace byla zničena,“ čteme v kronice.

Číst dál...

Základní škola a Mateřská škola Tečovice připravuje zápis dětí do mateřské školy pro školní rok 2019/2020. Uskuteční se v úterý 14. května od 10 do 16 hodin v kanceláři vedoucí učitelky MŠ. Přihlášku k předškolnímu vzdělávání lze stáhnout z internetových stránek zde. Pokud bude volná kapacita, lze zapsat děti již od dvou let věku.

Číst dál...

IMG 0123

Kultura a volný čas, tipy na výlet v okolí obce Tečovice

www.KrasneCesko.cz
Databáze firem Evropské databanky