Předpověď počasí

IMG 3231Tekoucí vodu i funkční splaškovou kanalizaci získá během několika týdnů objekt márnice na tečovickém hřbitově. Pravděpodobně ještě do konce letošního roku zde obec uvede do provozu pro návštěvníky hřbitova i kostela také hygienicky vyhovující bezbariérové splachovací záchody.

Práce stavební firmy na přivedení vodovodu a kanalizace do objektu márnice jsou již v plném proudu. Vodovodní přípojka je dlouhá asi 40 metrů, přípojka kanalizace je o něco málo kratší. Jsou nezbytné i dva protlaky, pro každou přípojku zvlášť, v hloubce dvou metrů pod hlavní silnicí.

Na zavedení vody a kanalizace do prostoru hřbitova si obec nechala zpracovat projektovou dokumentaci. Rozpočtové náklady podle projektové dokumentace činily 716 tisíc korun. Stavební povolení bylo vydáno začátkem tohoto roku. Ve výběrovém řízení na zhotovitele uspěla firma Centring, spol. s r. o., ze Zlína-Malenovic. Nabídla vybudovat vodovodní a kanalizační přípojku za 687 tisíc korun. Stavební práce se rozběhly v březnu 2017, skončit by měly do konce května.

V objektu márnice fungují zatím jen dva suché záchody. „Byl to určitý nedostatek a předmět oprávněných připomínek občanů. Chtěli jsme proto dostat toto sociální zařízení na úroveň, jaká je běžná v současnosti. Slušné záchody zde jistě uvítají návštěvníci hřbitova i účastníci pohřbů a bohoslužeb v kostele,“ říká starosta Jaromír Doležal.

Vodovodní a kanalizační přípojka v objektu márnice umožní následnou kompletní rekonstrukci původních nevyhovujících suchých záchodů. „Do konce roku bychom zde rádi vybudovali nové sociální zařízení – splachovací záchody, umývadla. Vše by mělo vyhovovat i potřebám imobilních občanů,“ dodal starosta. (vc)

IMG 3224IMG 3219IMG 3221IMG 3231

Kultura a volný čas, tipy na výlet v okolí obce Tečovice

www.KrasneCesko.cz