Předpověď počasí

IMG 2495 skolkaTečovice potřebují více míst v mateřské škole. Zajistí je nástavba, která bude zahájena již v tomto roce. Kapacita školky se od září 2018 zvětší ze současných dvou na tři třídy po 24 žácích. Předpokládá se, že to do budoucna pokryje všechny požadavky rodičů s trvalým bydlištěm v obci.

V tečovické mateřské škole přibude od školního roku 2018/2019 jedna třída pro 24 dětí. Vznikne v nové přístavbě nad objektem současné školní jídelny a kuchyně. Školka bude mít po dokončení přístavby tři třídy po 24 dětech, což by měla být dostatečná kapacita pro požadavky rodičů z Tečovic na umístění dítěte, a to již od tří, později dokonce od dvou let věku.

„Již od loňského roku máme na tuto akci stavební povolení. V nejbližší době proběhne výběrové řízení na zhotovitele a předpokládáme, že během května nebo června by mohly začít stavební práce. Ty nejvíce hlučné a prašné by se měly zvládnout během prázdninového období,“ uvedl starosta obce Jaromír Doležal.

Mateřská škola v Tečovicích má nyní dvě třídy. Na základě výjimky ministerstva školství navštěvuje dnes každou z nich 28 dětí. Objekt školky byl postaven v 70. letech minulého století.

Pro vybudování nástavby pro třetí třídu školky včetně jejího kompletního vnitřního vybavení a pořízení výtahu, který zajistí bezbariérovost nové učebny, se předpokládaly náklady kolem 11 milionů korun. Přesná cena však vzejde až z výběrového řízení. „V roce 2016 jsme pro tuto investici získali příslib dotace v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Evropské peníze by měly pokrýt 90 procent uznatelných nákladů,“ upřesnil starosta.  

Stavba bude probíhat během letošního a příštího roku. Dokončení se předpokládá v srpnu 2018, aby mohla nová třída již od září téhož roku sloužit žákům.

(vc)

Databáze firem Evropské databanky